haber

March 15, 2019

Kozmetik Ambalajda Eko-Yenilikler

Ürün ambalajının çevre üzerindeki etkisi gerçek ve korkunçtur. Güzellik endüstrisi, estetik vurgusu ile tarihsel olarak, parçalanması yaklaşık 1000 yıl alabilen plastik atıkların önemli bir katkısı olmuştur. Neyse ki, hepsi kayıp değil. Yeni nesil tüketici ve şirketler, çevreye duyarlı ambalajların büyümesini beslemektedir. İşte daha iyi bir yarın için çevre dostu ambalajlama eğilimini belirleyen bazı ürünler.

Kompaktın, üst plaka, kapak ve taban dahil tüm bileşeni, tamamen lignin (ağaç lifi), selüloz ve bitkisel balmumlarından oluşan eko ağacından yapılmıştır. Bu benzersiz kompakt doğal ahşap olarak yaşlanır ve 120 dereceye kadar dayanabilir. Tamamen biyobozunurdur ve geri dönüştürülmüş malzemeler de dahil olmak üzere endüstride yaygın olarak kullanılan diğer reçine malzemelerinden daha iyi kaplama alanı sağlar. Moroever, üretim sürecinde daha düşük enerji tüketimine sahiptir.

Pirinç Kepekli PLA Şişeleri ile . Şişenin iç tabakası polietilenden (PE) yapılırken dış tabaka pirinç kepeği ve polilaktik asitten (PLA) yapılır, bitmiş ürün pirinç kepeğinin rengine benzer doğal kahverengimsi bir renk verir.

İletişim bilgileri