haber

July 6, 2018

Asya Güzellik Marketi

1. Gelenek ve doğa

Sürdürülebilir, doğal ve organik güzellik, Cosmoprof Asia 2017'de, Natural & Organic markalarına adanmış yepyeni bir salonla büyük bir trenddi.

Asya Pasifik bölgesinde doğal kozmetiklere olan tüketici talebi hızla artmaktadır. Cosmoprof Asia'da sergilenen çok sayıda Avustralya ve Yeni Zelanda markasının çoğu, özellikle bebek bakımı, güneş bakımı ve cilt bakımı segmentlerinde, doğallığı başarı için temel bir faktör olarak oluşturuyor. Taylandlı katılımcılar aynı oyunu oynamaya çalışıyor ..

Çin'de, hızlı sanayileşme ve kentleşme bağlamında, fakat aynı zamanda sağlık skandallarının artması nedeniyle, daha sağlıklı olarak algılanan doğal ürünlere olan ilgi, ataların bilgeliği karşısında belirli bir nostalji ile birleşmekte ve böylece geleneksel Çin tıbbından ve / veya farmakopesinden ilham alan ürünler.

Bölgedeki hallal güzellik ürünlerinin geliştirilmesinin kısmen, daha doğal olarak algılanan ürünlerin aranması ile kısmen bağlantılı olduğunu, Endonezya gibi Müslüman ülkelerin de - bu teklifin geliştirilmesine katkıda bulunduğunu da - not edelim.

2.Masks

Yakın tarihli bir Mintel araştırmasına göre, Asya Pasifik 2016 yılında tüm küresel tabaka maskelerinin fırlatılmasının% 76'sını oluştururken, bunu Avrupa (% 16) ve ABD (% 8) takip etti. Ürün artık birçok tüketicinin cilt bakım rutininde sık rastlanan bir özelliktir.

Cosmoprof Asia'da güzellik maskeleri her yerde ve her türdendi (hidrojel, tabaka maskesi, biyo selüloz, fil yama). Örneğin Koreli marka Oozoo , hassas aktif bileşenleri, tüketicinin kullanımına kadar bütünlüklerini koruyan, hava geçirmez bir kapsül içinde tutan yeni Taze Kapsül Maskelerini sergiledi. Yüzün herhangi bir özel alanının (burun, çene, yanaklar, gözler, dudaklar) ihtiyacına yönelik güzellik maskeleri mevcuttur. Özellikle Koreli markaların sunduğu erkek maskeleri de hızla büyüyor.

3. Prestige markaları

“Kusursuz cilt” arzusu, Asyalı kadınların dünyanın en iyi “kendi kendini eğiten” tüketicileri olarak büyümesini sağladı, ürün etkinliğine ve cilt bakımı ve güzellik ürünlerine yatırım yapmanın önemine inandı. Euromonitor International’a göre, bölgedeki cilt bakımı rutin genişlemesiyle sonuçlanan, madde sayısı 10’a ulaşmış ve birinci sınıf cilt bakımı segmentini artırmıştır.

Çin'de, bu eğilim büyük ölçüde Japonya, Kore, Fransa veya ABD'den ithal edilen prestij markalarına fayda sağlamıştır. Eğilim, ürünlere erişimi kolaylaştıran e-ticaretin önemi ile arttı.

4. Kentsel kirlilik

2010'ların başından bu yana , kirlilik önleyici iddialara sahip cilt bakım ürünlerinin sayısı, tüm dünyaya yayılmadan önce trendin ortaya çıktığı Asya'da sürekli olarak arttı.

Tüketiciler giderek daha sağlıklı, daha mutlu ve daha dengeli yaşamlar arayışında. Kentsel trafik sıkışıklığına ve çevre kirliliğine karşı panzehirler ve daha yeşil, daha insan dostu şehirler istiyorlar ”dedi. Mintel'deki Asya Pasifik Araştırma Direktörü Matthew Crabbe.

5. Erkekler yarışması

Cosmoprof Asia gibi bir şovu ziyaret ederken, erkek sağlığı pazarının önemi bir başka göz alıcıdır.

Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi tarafından yapılan son bir ankete göre, Çinli erkek güzellik tüketicilerinin yüzde 63'ü temizleyici süt, losyon veya yüz kremi kullandığını bildirdi. Demografik veriler ayrıca, Çin'deki ebeveynlerin erkekler için tercihleri ​​ile birleştirilen tek çocuk politikasının son 30 yılda kadınlardan 25 ila 30 milyon daha fazla erkek doğmasına yol açtığını göstermektedir. Birçok Çinli erkek asla evlenmez! Sonuç, erkeklerin görünüşlerine olan ilginin artmasıdır. Diğer nedenlerden dolayı (askerlik hizmetinin işgücü piyasasına girişini geciktiren süresi) Kore'de de aynı olay görülmektedir.

İletişim bilgileri